2023

Predvianočné stretnutie
Vážení členovia MO APVV Bratislava mesto a okolie, chceme vám srdečne poďakovať za účasť na našom predvianočnom stretnutí dňa 1.12.2023, kedy sme mali možnosť spoločne stráviť čas v príjemnej atmosfére a posilniť naše vzťahy. Stretnutie nám poskytlo príležitosť pripomenúť si staré príbehy, zasmiať sa a vytvoriť nové spomienky popri tónoch vianočných melódií. Naše stretnutie bolo obohatené o chutnú kapustnicu, pečené mäsko a kuracie stehná, ktoré ste si mohli dopriať spolu s výborným vínkom a osviežujúcimi nealkoholickými nápojmi. Rozhovory nám spríjemnila aj kávička s klasickými zákuskami, čo ešte umocnilo radosť z našej vzájomnej spoločnosti. Na programe nechýbal ani výber členského príspevku na rok 2024, rozdávanie publikácie APVV spolu s vianočnými pozdravmi a celoročnými kalendárikmi jednotlivým členom MO APVV Bratislava mesto a okolie. Veríme, že tento malý darček vám bude každý deň pripomínať našu spoločnú solidaritu a jednotu, a tiež že ste si užili nielen chuťové potešenie ale akcia bola pre Vás aj nezabudnuteľným zážitkom príjemného spoločenstva. Ešte raz ďakujeme za Vašu účasť a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia v budúcnosti.

Bowlingový turnaj
Členovia MO APVV Bratislava mesto a okolie, ktorí sa rozhodli dňa 24.11.2023 prísť do BNC (bowlingového národného centra), aby tam strávili príjemné športové popoludnie pri piatkovom bowlingovom turnaji určite neoľutovali. Turnaj organizovaný MO APVV BMaO sa stretol s veľkým úspechom a záujmom zo strany 30 hráčov zaradených do 6 súťažných družstiev. Atmosféra v športovej hale bola naplnená očakávaním a radosťou, ktorú priniesol spoločný zážitok. Zápasilo sa s vášňou, no zároveň s fair play. Každý z hráčov bol odhodlaný ukázať svoje najlepšie stránky a získať ocenenie pre svoj tím ale i pre seba.
VYHODNOTENIE JEDNOTLIVCOV: 1.miesto MICHAL K., 2.miesto JAKUB M., 3.miesto MILAN T.
VYHODNOTENIE NAJLEPŠIEHO DRUŽSTVA: dráha č.14 – OTO N., DADA N., MILAN T., JARKA Č., JARO Č.

TOKAJ - kolíska vína pod sopkou
Dňa 20.-22.10.2023 zabezpečila MO APVV Bratislava mesto a okolie pre svojich členov jeden z ďalších výletov TOKAJ - kolíska vína pod sopkou, kde sme nazreli do nezvyčajných túfových pivníc a ochutnali sme kúsok z slovenského a maďarského regiónu Tokaj - víno ako Furmint, Muškát, ale aj miestnu kuchyňu. Výlet sme zavŕšili návštevou jedinečných kúpeľov v Miškolci.

Posedenie v prírode pri guláši
Dňa 2.9.2023 sme úspešne a s početným záujmom našich členov a ich rodinných príslušníkov zrealizovali ďalšie podujatie našej MO APVV - posedenie v prírode pri guláši, ktorá bola aj v súlade s prijatým plánom činnosti pre tento rok. Stavili sme na skúsenosť z minulého roka a podujatie sme sa rozhodli uskutočniť opäť v „BUFETE PRI ROZHĽADNI“ vo Vrakunskom lesíku.

Plavba po Baťovom kanáli
19.9.2023 - Plavba po Baťovom kanáli spojená s koštovkou vín, návštevou hvezdárne a skanzenu v Strážnici.

Bowlingový turnaj
Bowlingový turnaj členov MO APVV Bratislava mesto a okolie sa konal dňa 23.2.2023 v Bowlingovom Národnom Centre BNC na Turbínovej 1, v Bratislave. Výborné podmienky na profesionálnej úrovni boli poskytnuté prihláseným 20-tim súťažiacim, pre ktorých boli zabezpečené bowlingové dráhy, športová obuv i občerstvenie. Dvojhodinový súťažný maratón a radosť z hry bola ukončená vyhlásením výsledkov (viď foto č. 16). Ďalšie foto dokazuje príjemnú zábavu a pekný športový zážitok

2022

Posedenie pri guláši
Dňa 26. novembra 2022 sme obnovili možnosť stretávania sa našich členov MO APVV Bratislava mesto a okolie na plánovaných akciách. POSEDENIE v prírode pri guláši bolo starostlivo pripravované na zasadnutí predsedníctva a sme radi, že sa uskutočnilo podľa vyjadrenia viacerých na čarovnom mieste Vrakunského lesíka v Bufete pri Rozhľadni. Napriek tomu, že je už takmer neskorá jeseň a ani počasie nie je možné očakávať podľa želaní, predsa sa na nás usmialo slniečko.  Aj táto malá skutočnosť prispela k tomu, že akcia bola veľmi úspešná, čo uznanlivo potvrdilo aj  jej 70 účastníkov.  Strach zo zimy sa rozplynul v útulnom bufetíku,  ktorého vonkajšie priestory boli prekryte priehľadnými plachtami pre terasy a chránili nás pred vetrom a zimou.

2021

 

2020

 

2019

 

2018

 

2017

Účasť družstva na súťaži vo varení gulášu
Dňa 9.9.2017 sa MO Bratislava mesto a okolie zúčastnila 8. ročníka súťaže vo varení gulášu v neďalekej dedinke Most pri Bratislave, ktorého sa zúčastnilo 41 súťažných družstiev. Naša MO sa umiestnila na 4. mieste s vecnou cenou "poukaz pre dve osoby v reštaurácii MAX" a "Kotlina s trojnožkou".

Posedenie pri guláši
15.7.2017 - posedenie členov MO Bratislava mesto a okolie pri guláši na poľovníckej chate v obci Jelka.

2016

II ročník súťaže vo varení gulášu MO BA kraja
Dňa 1.9.2016 zorganizovala MO Bratislava mesto a okolie II. ročník súťaže vo varení gulášu miestnych organizácii APVV Bratislavského kraja. Vyhodnotenie: 1. Pezinok, 2. Bratislava IV., 3. Bratislava II., 4. Malacky, 5. Bratislava mesto a okolie.


Súťaž vo varení gulášu v Podunajských Biskupiciach
10.9.2016 - Súťaž vo varení gulášu v Podunajských Biskupiciach.


Posedenie pri guláši
2.7.2016 - posedenie pri guláši v Jelke


Ples 2016


Členská schôdza
2016

2015

Posedenie pri guláši
Dňa 4.7.2015 predsedníctvo MO Bratislava mesto a okolie zorganizovalo pre svojich členov posedenie pri guláši na poľovníckej chate v obci Jelka, akcie sa zúčastnilo 120 ľudí.


Členská schôdza
2015

2014

Členská schôdza
2014

2013

I. Ples
I. Ples MO APVV Bratislava mesto a okolie, konaný dňa 16.11.2013 v Kultúrnom dome Vetvár Podunajské Biskupice.


XIV. ročník vo varení guláša - Podunajské Biskupice
Dňa 7.9.2013 sa konal XIV. ročník vo varení guláša o cenu starostky MČ Podunajské Biskupice, naša MO vyslala dve päťčlenné družstvá, súťažili sme pod číslom stanovišťa 6 a 7.oproti DK Vetvár.


Pohreb člena
Dňa 3.9.2013 o 12:30 hod sme odprevadili na poslednej ceste v krematóriu v Bratislave nášho člena a bývalého učiteľa MV v Pezinku JUDr. Jozefa Porubského.


Posedenie pri guláši
Dňa 8.6.2013 sa zišli členovia MO APVV Bratislava mesto a okolie pri Malom Dunaji na Poľovníckej chate v Jelke, aby v dvoch kotloch navarili guláš.


Pohreb člena
Dňa 10.5.2013 o 10:00 hod. v Krematóriu v Bratislave mal pohreb náš bývalý kolega, námestník MV ČSSR v Prahe, generálmajor JUDr. Pavol Vaňo.


Členská schôdza
Dňa 1.3.2013 sa konala členská schôdza MO APVV Bratislava mesto a okolie v dome kultúry Vetvár v Podunajských Biskupiciach.


Pohreb člena
Dňa 14.2.2013 sme sa rozlúčili s našim členom Jaroslavom Javorským. Česť jeho pamiatke.

2012

XIII. ročník vo varení guláša - Podunajské Biskupice
Dňa 8.9.2012 sa konal XIII. ročník vo varení guláša o cenu starostky MČ Podunajské Biskupice, naša MO vyslala dve päťčlenné družstvá.


Guláš párty na Poľovníckej chate
Dňa 16.6.2012 zorganizovala MO pre svojich členov a ich rodinných príslušníkov "gulášpárty" na Poľovníckej chate Jelka.


Členská schôdza
Dňa 24.2.2012 sa konala výročná členská schôdza.

2011

Guláš párty
Dňa 15.10.2011 MO pozvala svojich členov na guláš-párty do Účelového zariadenia MV SR Borinka-Košariská.


Súťaž vo varení guláša
Dňa 3.9.2011 sa MO Bratislava mesto a okolie zapojila do XII. ročníka súťaže vo varení guláša o cenu starostky Miestneho úradu Bratislava - Podunajské Biskupice p. PhDr. Alžbety Ožvaldovej.


Guláš párty v obci Jelka
Dňa 14.5. sa konalo stretnutie členov na Poľovníckej chate v obci Jelka na "guláš párty".


Poľovnícka chata Jelka
Dňa 14.5.2011 sa bude konať posedenie pri guláši na Poľovníckej chate v obci Jelka organizované MO APVV Bratislava mesto a okolie.


Členská schôdza
Dňa 20.1.2011 sa konala výročná členská schôdza našej miestnej organizácie v kinosále na Krajskom riaditeľstve PZ v Bratislave.

2010

Súťaž vo varení guláša
Dňa 4.9.2010 sa naša MO APVV v rámci päťčlenného družstva zúčastnila súťaže vo varení guláša o pohár starostky MČ Podunajské Biskupice.

2009

Súťaž vo varení guláša a výstava ovocia, zeleniny a kvetov
Fotografie zo súťaže vo varení guláša 2009 a celomestská výstava ovocia, zeleniny a kvetov.

2008

Celomestská výstava ovocia, zeleniny a kvetov
6 - 8.9.2008 - konala sa celomestská výstava ovocia, zeleniny a kvetov v Kultúrnom dome Vetvár v Podunajských Biskupiciach - Bratislava.


Súťaž vo varení guláša
6.9.2008 - MO APVV Bratislava mesto a okolie sa zúčastnilo na súťaži vo varení guláša v Podunajských Biskupiciach.